Wygenerowano: 27 grudzień 2016, 19:12

Temperatury na biegunie północnym od kilku dni biją wszelkie rekordy ciepła. Nie inaczej jest we Wigilię; w Arktyce dziś było o 20 stopni Cieplej niż zwykle.Wywołane przez ocieplenie klimatu


Jak informuje BBC, w listopadzie i grudniu powyżej równoleżnika 80 stopni szerokości geograficznej średnia temperatura była o co najmniej 5 stopni wyższa. Zdaniem ekspertów to rezultat letniego minimum zasięgu lodu morskiego, który osiągnął drugi najniższy rozmiar w historii pomiarów.

Dr Friederike Otto, starszy pracownik naukowy z Instytutu Zmian Środowiska w Oxfordzie powiedział BBC News, że w czasach sprzed epoki przemysłowej „fale ciepła w Arktyce, takie jak ta aktualna, jeśli zdarzały się, to bardzo rzadko – występowały co około 1000 lat”.


Dr Otto dodał, że naukowcy są „pewni”, że ekstremalne zjawiska pogodowe są związane z antropogenicznymi zmianami klimatu. „Użyliśmy kilka różnych metod modelowania klimatu i obserwacji. We wszystkich naszych metod, znajdujemy tą samą przyczynę – nie byłoby tak wysokich temperatur bez sygnału antropogenicznego” – powiedział Otto.Bliskie zera


Temperatury w pobliżu bieguna północnego były we Wigilię bliskie temperaturze topnienia – około zera, choć nie powinno być aktualnie więcej niż -20 stopni.


Ciepłe powietrze znad Północnego Atlantyku dzięki rekordowo głębokim niżom płynie aż nad koło podbiegunowe poprzez Spitsbergen, w wyniku czego rośnie zachmurzenie, które ogranicza ucieczkę ciepła. Dr Otto wyjaśnił, że to redukcja zasięgu lodu morskiego przyczyniła się do tak rekordowo wysokich temperatur, jakie odnotowujemy w Arktyce.


„Gdy kula ziemska się nagrzewa, lód morski i lodowce na ziemi zaczynają się kurczyć; wtedy ciemniejsze obszary zaczynają pochłaniać światło słoneczne, wzmacniając efekt ocieplenia” – dodaje Otto. „Jeśli temperatura będzie rosnąć w takim tempie jak do tej pory, takie anomalie będą miały miejsce co dwa lata, poważnie narażając okoliczny ekosystem”.


 Orędzia NMP
 
25 kwiecień 2018
 
25 marzec 2018
 
25 luty 2018
 
25 styczeń 2018
 
25 grudzień 2017
 
25 listopad 2017
 
25 październik 2017
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 
25 maj 2017
 Dziennik
dzisiaj
 
Czasy ostateczne - odpowiedź w Biblii
 
Jak szatan przenikł do Chrześcijanstwa
 
Ludzie Giganci - Nefilim
 
Prawda o wypadku PM Szydło
 
Siedem prawd o szatanie
 
Wstrząsające orędzie Jezusa Chrystusa do kapłanów
 
Wigilijny rekord ciepła w Arktyce
 
TAK MÓWI DEMON PODCZAS EGZORCYZMÓW!
 
Święty Michał Archanioł pogromca szatana
 
3 modlitwy o uzdrowienie z depresji
 
Akt oddania swego życia Jezusowi
 
Módl się ile możesz za konających
 
Jezus moim Panem
 
Królowa Nieba i Ziemi
wczoraj
 
Odmawiajcie Różaniec
 
Różaniec Święty
 
Oczy Chrystusa
 
Plan prowokacji
 
WTC zapada się
 
Para gigantów
 Kalendarz
w przygotowaniu ...