Wygenerowano: 28 grudzień 2016, 19:00

W Tybecie doszło do zjawiska bez precedensu, którego naukowcy nie potrafią wyjaśnić, a które świadczy o radykalnych zmianach klimatycznych. Od lodowca Aru oderwały się dwie gigantyczne bryły lodu, które utworzyły jedną z największych lawin śnieżnych w historii.


17 lipca w Tybecie ogromne ilości skał i lodu oderwały się od lodowca Aru i runęły do wąskiej doliny. Gdy się zatrzymały utworzyły jedno z największych lawinisk w historii, które ma grubość aż 30 metrów i powierzchnię 10 kilometrów kwadratowych.


W wiosce Dungru kataklizm pozbawił życia 9 pasterzy, 350 owiec i 110 jaków. Ludzie na chwilę przed śmiercią ujrzeli olbrzymią bryłę lodu, która pędziła w ich kierunku. Nie mieli żadnych szans na ucieczkę w bezpieczne miejsce.


70 milionów ton lodu i śniegu naukowcy zauważyli porównując zdjęcia satelitarne. W region wysłana została ekspedycja chińskich naukowców, której zadaniem było zbadanie, jak do tego doszło. Niestety, z powodu trudnego terenu i niepogody się to nie udało. Później w miejsce dotarli naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Ohio i dokonali oględzin.


2 miesiące później miała miejsce powtórka. Od lodowca Aru oderwała się kolejna bryła lodu, która zeszła w kierunku jeziora nieco dalej na południe od tej pierwszej. Już jedna gigantyczna lawina jest zjawiskiem niesłychanym, a dwie w krótkim odstępie czasu do zjawisko wręcz bezprecedensowe.


Naukowcy są zaskoczeni skalą fenomenu, zwłaszcza, że oberwanie się tak dużego języka lodowca następuje zwykle bardzo powoli. W tym przypadku doszło do niego błyskawicznie, w dodatku na niemal płaskim obszarze. Badacze mówią o zupełnie nowym zjawisku, którego nie rozumiemy. Orędzia NMP
 
25 maj 2018
 
25 kwiecień 2018
 
25 marzec 2018
 
25 luty 2018
 
25 styczeń 2018
 
25 grudzień 2017
 
25 listopad 2017
 
25 październik 2017
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 Dziennik
dzisiaj
 
Co mówią dusze czyśćcowe o Janie Pawle II ?
 
Zofia Nosko - "Centuria"
 
Dlaczego Mieliby Kłamać na Temat Kształtu Ziemi
 
Analiza Całunu Turyńskiego
 
Jeżdziec na białym koniu
 
Kocham Cię
 
Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie
 
Takich Mamy Kapłanów, Jakich Sobie Wymodlimy!
 
W Krzyżu Zbawienie
 
Gram miłości
 
Święty Michał Archanioł - Któż jak Bóg
 
15 Obietnic za odmawianie Różańca Świętego
 
3 modlitwy o uzdrowienie z depresji
 
Pamiętna msza i homilia
 
Potężna modlitwa o CUD przemiany życia
 
Różaniec niszczy moce piekła
 
Telegram do św. Józefa
 
Zbiór modlitw i krucjat
 
Królowa Nieba i Ziemi
 Kalendarz
w przygotowaniu ...