Św. Charbel uzdrawia wyznawców wszystkich religii

Wygenerowano: 11 listopad 2016, 13:28

W wywiadzie dla libańskiej MTV o. Louis Mattar z klasztoru Annaya powiedział: "Święty Charbel nigdy nikogo nie pytał, jaka jest jego religia. Interesował go tylko ten człowiek, który do niego przychodzi."Sam Charbel mawiał: "Każdy człowiek jest jakby lampą Boga", dając przykład, że Bóg działa i chce zmieniać życie każdego: bez względu na jego religię, obrządek czy narodowość. I działać cuda ponad naszymi podziałami.Św. Charbel Makhlouf - libański mnich, pustelnik, cudotwórca i uzdrowiciel, zamieszkujący w XIX wieku grotę w pobliżu klasztoru św. Marona w Annaya (Liban), od dnia swojej śmierci w 1898 roku przyczynił się do cudownego odzyskania zdrowia psychicznego i fizycznego przez ponad 10 tys. osób różnych wyznań.


Wychowywany jako półsierota w ubogiej rodzinie maronickich chrześcijan, w młodym wieku opuścił dom. Chciał prowadzić życie eremity. 23 lata swojego życia spędził w odosobnieniu, mieszkając samotnie, surowo poszcząc i odprawiając eucharystię. Był całkowicie posłuszny, nigdy nie opuszczał samotni bez zgody przełożonych. Zmarł w Wigilię, 24 grudnia 1898 roku, na skutek udaru, którego dostał w trakcie odprawiania mszy świętej.Początek cudów św. Charbela


Mimo że zmarł w opinii świętości, wieść o nim rozniosła się po świecie dopiero po jego śmierci. Odkryto wówczas, że z jego grobu nie tylko emanuje dziwne światło, które było widoczne w całej okolicy przez 45 dni, ale też, że wydobywają się z niego nieznane ciecze. Kilkukrotnie przeprowadzana ekshumacja udowodniła, że ciało świętego wciąż pozostaje w nienaruszonym stanie, utrzymuje temperaturę ciała zdrowego człowieka i dalej wydziela przyjemny zapach oraz nieznanego pochodzenia płyn. Ostatnie otwarcie grobu świętego, w 1950 roku, przyczyniło się do znacznego wzrostu ruchu pielgrzymkowego i niesamowitego pomnożenia uzdrowień za sprawą Charbela.


Podobno jeszcze przed swoją śmiercią święty pustelnik miał przepowiedzieć, że będzie wstawiał się za wszystkimi proszącymi o pomoc, a szczególnie za tymi, którzy pomodlą się za jego rozdartą konfliktami religijnymi ojczyznę. Obietnica św. Charbela nie została bez pokrycia i dziś archiwa klasztoru w Annaya są pełne dokumentów poświadczających prawdziwość cudów dokonanych za jego wstawiennictwem.Uzdrowienie niewierzącej Nadii


Do najsłynniejszych cudów dokonanych za wstawiennictwem św. Charbela należy uzdrowienie bogatej 30-latki, Nadii Sader, dotkniętej nagłym paraliżem, osoby niewierzącej i o burzliwym życiorysie. Nadia była leczona w międzynarodowych klinikach pod okiem znakomitych specjalistów. Na prośbę przyjaciółki, w ogromnym bólu i całkowicie unieruchomiona, przystąpiła do spowiedzi i sakramentu eucharystii oraz wypiła napar z liści dębu, pobłogosławionego przez św. Charbela.


Już po pierwszym łyku naparu kobieta z bólu straciła przytomność, a po przebudzeniu sama wstała z łózka bez śladów choroby. Nadia sama nie dowierzała jednak, że jej uzdrowienie miało związek z sakramentami i osobą świętego. Przekonała ją o tym dopiero wizja Jezusa, którego zobaczyła we śnie, a który miał powiedzieć: "Zdjąłem cię z łoża śmierci, a ty wciąż nie wierzysz?"


W 1992 prasa brytyjska doniosła o przypadku 15-letniej mieszkanki Szwecji, Samiry Hannoch, którą św. Charbel miał nawiedzić w jej domu, w Sztokholmie. Od tamtej pory spod obrazu św. Charbela, który dziewczyna przechowywała w domu, miały wylewać się uzdrawiające oleje.Charbel działa cały czas


Cuda ojca Charbela nie zakończyły się jednak w XX wieku. W roku 2014 za sprawą pustelnika wyleczona z raka piersi została matka piątki dzieci, muzułmanka, Fatima Ali Abbas.


Po wizycie w Annaya i modlitwie u grobu świętego, kobieta obudziła się w nocy i zobaczyła, że w domu nie ma prądu. Kiedy wstawała, by sprawdzić co się stało, zobaczyła przed sobą postać brodatego starca w mnisim habicie, w którym rozpoznała świętego. Charbel uzdrowił kobietę, a jako znak pozostawił na jej ręku bliznę.


Podobny znak dla tych, którzy wątpią w działanie jego wstawiennictwa - ślad odciśniętych palców - zostawił na ramieniu Raymonda Nadera, dyrektora libańskiej telewizji katolickiej Tele-Lumiere, który także odwiedził grób świętego pustelnika. Znak miał być potwierdzeniem bliskości Jezusa i mistycznych przeżyć, których doświadczył Raymond w klasztorze Annaya, gdzie kiedyś mieszkał św. Charbel.


“Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie." (Dz 10, 34-35).


To zdanie św. Piotra jest idealnym odzwierciedleniem tego, co za sprawą świętego Charbela Makhlouf staje się udziałem

pielgrzymujących do jego grobu muzułmanów, druzów, żydów i milionów chrześcijan różnych obrządków. Może św. Charbel powinien zostać patronem dialogu międzyreligijnego?

Modlitwa do św. Charbela


Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale Nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności.

Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.


Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.


Kliknij i zobacz źródło strony

 Orędzia NMP
 
25 maj 2018
 
25 kwiecień 2018
 
25 marzec 2018
 
25 luty 2018
 
25 styczeń 2018
 
25 grudzień 2017
 
25 listopad 2017
 
25 październik 2017
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 Dziennik
dzisiaj
 
Warszawskie Dzieci
 
Antychryst - On już tu jest !
 
Komu na rękę jest III wojna światowa ?
 
Jezus moim Panem
 
Korona cierniowa
 
Egzorcysta Ks. Giuseppe Tomaselli - Wywiad z demon
 
Nowy raj na ziemi - ks. Adam Skwarczyński
 
Bądź cierpliwy
 
Gram miłości
 
Związek to nie więzienie
 
Aline Baxley trafiła do piekła
 
Święty Michał Archanioł pogromca szatana
 
"Niebieski wieloryb" - gra, która zabija
 
5 mało znanych faktów o Świadkach Jehowy
 
Otchłań piekielna
 
Szkocja "ręka Boga"
 
Nowenna Pompejańska
 
Potężny egzorcyzm Świętego Michała Archanioła
 Kalendarz
w przygotowaniu ...