Triada - bezwzględna chińska mafia

Wygenerowano: 8 sierpień, 20:25

Triada to chińska mafia, której początki sięgają XVII wieku. Działa na terenie wielu krajów m.in. w Chinach, Tajwanie, Wielkiej Brytanii, USA i Holandii. Szacuje się, że jej siły są tak wielkie, że zrzeszają kilkaset mniejszych organizacji przestępczych, tworząc społeczność składającą się w sumie z 250 tysięcy członków. Odkryjmy, zatem tajemnice chińskiej mafii.Dawne początki i współczesna działalność


Chińska mafia rozpoczęła swoją działalność w XVII wieku. Legenda głosi, że założyli ją mnisi, którzy przeżyli najazd żołnierzy cesarza Kangxi na klasztor Shaolin. Głównym celem jej członków było obalenie wrogiej mandżurskiej dynastii Qing.


Kolejne lata sprzyjały rozkwitowi mafii i umacnianiu jej pozycji na tyle, że szybko w różnych zakątkach Honkongu będącego wówczas kolonią brytyjską, tworzyły się jej oddziały nazywane triadami.


Z czasem potęga triad rozwijała się jeszcze bardziej, skupiając się głównie na działalności przestępczej, a zwłaszcza na kontrolowaniu upraw i handlu opium.


Od 1970 roku triada stała się masowym importerem heroiny dla amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Wietnamie. Był to dla niej początek drogi sukcesu.


To właśnie wtedy chińska mafia i jej oddziały zaczęły zarabiać naprawdę duże pieniądze.


Po zakończeniu wojny triady opanowały czarny rynek handlu narkotykami, rozpoczęły trzymanie pieczy nad hazardem, tzw. turystyką hazardową, prostytucją, wymuszaniem haraczy, handlu bronią oraz praniem brudnych pieniędzy.


Niemal perfekcyjnie podrabiane przez nich produkty znanych marek rozprzestrzeniły się na cały świat.


Obecnie szacuje się, że dzięki przemytowi i wymuszaniu haraczy chińska mafia zarabia około 1 mln dolarów tygodniowo.


Chińska policja przypuszcza, że co roku w państwie zalegalizowanych zostaje ok. 31 mld dolarów, czyli ok. 2% PKB.Triada i jej zasady


Dawniej znakiem rozpoznawczym członków triady był trójkąt nawiązujący do „triady”, czyli trzech głównych sił natury: ziemi, nieba oraz człowieka.


Członkowie mafii zawsze nosili przy sobie trójkątne symbole, np. w postaci naszywek lub sztandarów po to, aby uczcić trójdzielność świata.


Dziś głównym znakiem rozpoznawczym przedstawicieli chińskiej mafii są tatuaże przedstawiające smoka, czyli symbol siły, mądrości i zrozumienia.


W szeregi triady wchodzą zazwyczaj młodzi chłopcy z ubogich rodzin. Przyjmowani są na trwający trzy lata okres próbny, podczas którego muszą się wykazać oddaniem i odwagą.


Po tym czasie, jeżeli zwierzchnicy dojdą do wniosku, że adept jest gotowy do stania się pełnoprawnym członkiem mafii, odbywa się ceremonia inicjacyjna.


W czasie ceremonii, w oparach kadzideł na ołtarzu składana jest ofiara z kozła, świni lub kury. Kandydat na członka mafii musi wypić zmieszaną z winem krew tego zwierzęcia i przejść przez łuk stworzony z mieczy, wypowiadając słowa przysięgi.


Następnie składa podpis na dokumencie z tekstem przysięgi, który później zostaje spalony na znak oddania i jedności nie tylko z członkami triady, ale i z bogami.


Od wieków niewiele zmieniły się zasady postępowania członków triady. Opierają się one głównie na lojalności i oddaniu względem swych towarzyszy.


Należy zachować powściągliwość wobec rodzin innych członków oraz sprawować bezwarunkową, lojalną, dożywotnią służbę w grupie.


Jednak najważniejszą zasadą triady jest nakaz milczenia i kategoryczny zakaz ujawniania sekretów organizacji. Jego złamanie kończy się brutalnie.


Osobom, które zasilają szeregi mafia, a mimo to współpracują z policją, obcina się głowę, wyrywa język i dosłownie szatkuje ciało tasakiem.


Inne kary polegają na deptaniu brzucha po tym, jak zdrajca spożyje obfity posiłek lub tzw. wiatraczek, czyli umieszczenie pomiędzy palcami stóp kawałków drewna, polanie ich benzyną i podpalenie.Chińska mafia w Polsce i na świecie


Obecnie istnieją cztery główne triady: Wo Hop To, Wo Shing Wo, Sun Yee On i 14K (Sap Sie Kie). Wo Hop To to organizacja z Hongkongu, chociaż jej wpływy zostały udokumentowane nawet w San Francisco.


Wo Shing Wo jest również organizacją z Hongkongu, ale z dłuższą tradycją – założona została w 1930 roku.


Obydwie mają bardzo silną pozycję w tym regionie, kontrolując wymuszenia, handel narkotykami, hazard i prostytucję.


Największe triady wchodzą w skład założonej na początku XX wieku grupy Sun Yee On, która podobno skupia większość członków, około 55 000 osób na całym świecie – głównie w Chinach i Hongkongu oraz w krajach zachodnich, takich jak Francja i Belgia.


Jej przedstawiciele zajmują się przede wszystkim handlem narkotykami, bronią, przemytem ludzi, kradzieżami, hazardem oraz prostytucją.


14K (Sap Sie Kie) została założona przez Kot Siu-wonga w Kantonie w 1945 roku. I jest drugą co do wielkości grupą mafijną zrzeszającą około 25 000 członków podzielonych na około 30 podgrup.


Działa na rynku międzynarodowym, zajmując się głównie przemytem heroiny i opium. Jest głównym rywalem Sun Yee On.


W Polsce działalność rezydentów triady opiera się głównie na przemycie podrabianej odzieży znanych producentów i jej sprzedaży, chociaż wiele wskazuje na to, że jest to tylko przykrywka.


Świadczy o tym, chociażby głośna historia 30-letniego Huanga W., który oficjalnie przebywał w Polsce jako naukowiec poświęcający swą karierę nowym technologiom informatycznym, a nieoficjalnie był prawdopodobnie przedstawicielem triady.


Zdaniem policji pod przykrywką działalności sprzedaży sprzętu elektronicznego i prowadzenia stoisk z tekstyliami w Wólce Kosowskiej, zajmował się handlem narkotykami oraz wymuszeniami haraczy od Wietnamczyków i innych Chińczyków.


Jednak Huang W. nigdy nie usłyszał stawianych mu zarzutów. W maju 2009 roku jego ciało posiekane tasakiem znaleziono w podwarszawskim hotelu. Sprawcą zabójstwa był chiński kucharz, od którego żądał pieniędzy za „ochronę”.


Pozycja chińskich triad jest na tyle silnie ugruntowana, że ich zlikwidowanie jest nierealne.


Wiele lokalnych gangów ma silne powiązania z policją, dlatego też próby ich zdemaskowania kończą się zwykle fiaskiem i przypominają walkę z wiatrakami.


Kliknij i zobacz źródło strony

 Orędzia NMP
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 
25 maj 2017
 
25 kwiecień 2017
 
25 marzec 2017
 
25 luty 2017
 
25 styczeń 2017
 
25 grudzień 2016
 
25 listopad 2016
 
25 październik 2016
 Dziennik
dzisiaj
 
Czuła i troskliwa Matka
 
Ludzkie serce
 
Tańczyć w deszczu
 
Anioł pojawił się po wyborze papieża Franciszka
 
5 mało znanych faktów o Świadkach Jehowy
 
Ataki Szatana przez internet
 
Halloween
 
Mafia farmaceutyczna
 
Mój sukces i obecna choroba to dzieło Iluminatów
 
Nowy, demoniczny narkotyk - flakka
 
Przemysł muzyczny
 
Soros zdemaskowany w niemieckiej tv
 
Cztery krwawe księżyce
 
Potężny egzorcyzm Świętego Michała Archanioła
 
Smutna prawda o współczesnym świecie
18 październik 2017
 
Jezus przytula każdego, kto go potrzebuje
 
Aniele Boży, Stróżu Mój
 
Anioł Stróż
 
Modlitwa do Anioła Mądrości
 
Święty Gabriel Archanioł - mąż lub wojownik Boży
 Kalendarz
w przygotowaniu ...