"Niebieski wieloryb" - gra, która zabija

Wygenerowano: 11 marzec 2017, 10:29

Zostaje po nich ubranie i wizerunek wieloryba. Dzieci doprowadzane są do skrajnego wyczerpania psychicznego, popełniają samobójstwa. Ponad setka ofiar nowej gry w sieci "Niebieski wieloryb".


50 zadań w pięćdziesiąt dni, a potem dzieci idą w wyznaczone miejsce, składają w kostkę ubranie i skaczą z wieżowca lub rzucają się pod koła pociągu. "Cyberwojska" w Rosji zajęły się sprawą po śmierci dwóch nastolatek, które skoczyły z dachu wieżowca. Przed śmiercią pozostawiły na swojej tablicy w mediach społecznościowych wizerunek wieloryba.


Rosyjskie media, w tym "Nowa Gazieta" donoszą o 130 ofiarach działających w sieci sekt, które wyłapują młode i bardzo zakompleksione osoby. Chłopcy, którzy nie są silnymi przywódcami, a także walczące z nadwagą dziewczynki, niestety stają się dla nich łatwym łupem. O nowej grze słychać już od roku, dopiero teraz wyszło na jaw, jak duża jest skala problemu.


Ze względu na to, że takie wyzwania w mediach społecznościowych szybko się rozprzestrzeniają, istnieje duże ryzyko, że w szybkim czasie trafi ono także do Polski. Rodzice nastolatków muszą być czujni, gdy ich dzieci zaczną dziwnie się zachowywać, wstawać w nocy i siedzieć przed komputerem, a przede wszystkim zaczną otaczać się wizerunkiem wielorybów i motyli. Dlaczego akurat ich? Wieloryby przez to, że czasem wpływają na płyciznę, uznawane są za zwierzęta, które dążą do popełnienia samobójstwa. Motyle z kolei żyją krótko, dlatego też stały się symbolem grupy, choć to wieloryb pojawia się najczęściej.Na czym polega gra „Niebieski wieloryb”?


Zwabione dziecko ma 50 dni na wykonanie pięćdziesięciu zadań. Polegają one na doprowadzeniu młodej osoby na skraj wytrzymałości psychicznej. Młoda osoba odpowiada przed „opiekunem”, któremu raportuje realizację kolejnych punktów z listy. Zadania to między innymi: wstawanie o 4 rano i oglądanie depresyjnych filmów przesłanych przez opiekuna, okaleczanie się, wykonywanie zadań z szyfrem oraz oswajanie się z wysokością.

Im bliżej końca, tym opiekun coraz bardziej się wycofuje z kontaktu, pozostawiając dziecko wyłącznie sam na sam z filmami, które przekonują je o słuszności popełnienia samobójstwa. Podaje mu tylko datę śmierci. Tego dnia dziecko udaje się we wskazane miejsce, zdejmuje swoją kurtkę i składa ją w kostkę, a potem albo spada z wysokiego budynku, albo rzuca się pod nadjeżdżający pociąg.Na razie odnaleziono 1 mężczyznę podejrzanego o nakłonienie do samobójstwa piętnastu osób


Po ostatnim wypadku w Ust-Ilimisku, kiedy to dwie nastolatki skoczyły z dachu wieżowca, minister obrony Siergiej Szojgu wypowiedział się publicznie, że cyberwojsko walczy z grupami, w których pojawiły się doniesienia o "Niebieskim wielorybie". Niestety na razie niezbyt skutecznie, udało im się odnaleźć tylko 1 mężczyznę, którego podejrzewa się o nakłonienie do samobójstwa 15 nastolatków. Rodzice sami postanowili odkryć, kto stoi za tym "wyzwaniem". Jednej z mam, której córka stała się ofiarą gry, udało się przejść przez kilkanaście etapów, odkryto jednak jej tożsamość i nie została dopuszczona do grupy najbardziej wtajemniczonych.


W sieci pojawiają się zdjęcia z chwili popełniania samobójstwa, są też wyświetlane mapy z czerwonymi kropkami, na których zaznaczane są miasta, w których ma dojść do śmierci. Ostatnio było ich kilka, bo jednego dnia, aż czwórka dzieci skoczyła z dachu…


Mamy nadzieję, że gra zostanie zablokowana przez rosyjskie "cyberwojsko" i nie dotrze ten makabryczny pomysł do Polski. Rodzice powinni być jednak czujni.Kliknij i zobacz źródło strony

 Orędzia NMP
 
25 maj 2018
 
25 kwiecień 2018
 
25 marzec 2018
 
25 luty 2018
 
25 styczeń 2018
 
25 grudzień 2017
 
25 listopad 2017
 
25 październik 2017
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 Dziennik
dzisiaj
 
Poznaj 5 rzeczy, których żałują umierający ludzie…
 
Brońmy się przed pozorami miłości
 
Miłości bez krzyża nie znajdziecie
 
Miłość nawraca serca
 
Musicie być silni miłością
 
Wstań i idź wyprostowany
 
Anna Golędzinowska - Ocalona z piekła
 
Lech Dokowicz - Szatan złożył mu propozycję
 
15 Obietnic za odmawianie Różańca Świętego
 
3 modlitwy o uzdrowienie z depresji
 
Danuta Holecka: Dzięki modlitwie dostaję wszystko!
 
Modlitwa o przemianę życia
 
Módl się ile możesz za konających
 
Odkryła jak wyciągnąć tysiące dusz z Czyśćca
 
Potężna modlitwa o CUD przemiany życia
 
Bądźmy naśladowcami Jezusa Chrystusa
 
Dobroć Boża
 
Idź za Jezusem
 
Modlitwa to najlepsza broń
 
Módl się i ufaj
 Kalendarz
w przygotowaniu ...