Wolontariuszka ocaliła nigeryjskiego chłopca

Wygenerowano: 8 luty 2017, 09:12

Kiedy w lutym 2016 roku media obiegło zdjęcie nigeryjskiego 2-letniego chłopca, nikt nie mógł uwierzyć, w jak złym jest stanie. Nagi, wychudzony i odwodniony błąkał się po ulicach pozbawiony jakiejkolwiek opieki. Okazało się, że rodzice pozostawili go na pewną śmierć, ponieważ uznali, że jest czarownikiem.


Chłopiec, który żył na ulicy przez 8 miesięcy, żywił się resztkami, które podrzucali mu ludzie. Znalazła go i uratowała wolontariuszka z Danii, Anja Ringgren Lovén. Kobieta w Nigerii mieszka już od kilku lat i prowadzi tam sierociniec. To właśnie dzięki niej Hope (Nadzieja), bo tak został nazwany chłopiec, ma szansę na normalne, szczęśliwe życie.


"Gdy pierwszy raz wzięłam tego chłopca w ramiona, nie sądziłam, że uda mu się przeżyć. Każdy oddech był dla niego wyzwaniem i nie chciałam, żeby umarł, nie mając nawet imienia. Dlatego dałam mu na imię Hope - napisała Anja Ringgren Lovén na Facebooku pod zdjęciem chłopca umieszczonym w marcu 2016 roku.".Niebezpieczny zwyczaj


Dziś, rok po zrobieniu zdjęcia, na którym widać jak wolontariuszka poi wodą wychudzonego chłopca, kobieta publikuje kolejne zdjęcie, które w zamyśle ma odtworzyć tamten dzień. Widać na nim, jak bardzo zmienił się Hope. Przede wszystkim fotografia pokazuje, jak bardzo przytył. Na jego twarzy maluje się spokój i pewność, że ten zły czas już nigdy nie powróci.


W niektórych afrykańskich społecznościach dzieci są porzucone przez rodziców, gdy ci uznają, że są one "czarownikami". Niestety, przypadek 2-letniego Hope nie jest jedynym. Jak twierdzi wolontariuszka, tysiące nigeryjskich dzieci jest podejrzewanych o używanie czarów. Większość z nich jest porzucanych, a czasem nawet mordowanych.


Wiara w czarną magię w niektórych afrykańskich krajach jest tak silna, że podejrzewane o czary dzieci praktycznie nie mają szansy na normalne życie. Jeśli przeżyją, nierzadko są poddawane przerażającym egzorcyzmom i głodówce. Wszystko to ma jeden cel - wypędzić z ciała dziecka… demona.


Kliknij i zobacz źródło strony

 Orędzia NMP
 
25 maj 2018
 
25 kwiecień 2018
 
25 marzec 2018
 
25 luty 2018
 
25 styczeń 2018
 
25 grudzień 2017
 
25 listopad 2017
 
25 październik 2017
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 Dziennik
dzisiaj
 
Dziura w ziemi #23
 
Dziura w ziemi #33
 
Królowa Nieba i Ziemi
 
Matka czystego serca
 
Husaria - nasza duma
 
Wielka Rzeczpospolita
 
Bierzmowanie pozostanie sakramentem pożegnania?
 
Zagłada ludzkości 2030
 
Bóg Cię Kocha
 
Prawdziwi przyjaciele
 
Cuda świętej Rity
 
Jezuici cudem przeżyli wybuch bomby atomowej
 
Szkocja "ręka Boga"
 
15 Obietnic za odmawianie Różańca Świętego
 
Akt oddania swego życia Jezusowi
 
Modlitwa o przemianę życia
 
Modlitwa, która czyni nniewidzialnym dla szatana
 
Módl się ile możesz za konających
 
Potężna modlitwa o CUD przemiany życia
 Kalendarz
w przygotowaniu ...