NIGERIA: Mały bohater wiary

Wygenerowano: 14 sierpień 2016, 10:02

22 listopada 2014 r. w Attagarze miał miejsce brutalny atak na zgromadzonych na niedzielnym nabożeństwie chrześcijan. Trzyletni chłopczyk o imieniu Joel próbował uciec do domu, ściskając swoją Biblię dla dzieci, jednak trzech islamskich rebeliantów pochwyciło go i zmusiło, by usiadł.

Świadkowie zdarzenia powiedzieli, że jeden z rebeliantów chciał wyrwać Biblię z ręki Joela, ale chłopczyk nie pozwolił. Rozgniewany muzułmanin wyszarpał mu ją siłą i wrzucił do płonącego nieopodal ognia. Joel rzucił się w stronę płomieni, aby ratować swoją ukochaną Biblię. Kiedy usiłował wyciągnąć ją z ognia za pomocą patyka, napastnicy uderzyli go w głowę kolbą kałasznikowa i popchnęli w stronę ogniska. To jednak nie wystarczyło. Jeden z rebeliantów zaczął nogą wpychać główkę dziecka w płomienie, wszystko wśród przekleństw i wyzwisk pod adresem chłopca, którego nazwał „upartym niewiernym”. Po tym, co zrobił, bezduszny członek Boko Haram odszedł, zostawiając poranione dziecko na miejscu zdarzenia.

Dziękując Bogu za oszczędzenie życia chłopca, wołajmy do Niego w imieniu Joela oraz wszystkich, którzy podobnie jak on doświadczyli krzywd z rąk Boko Haram. Prośmy Pana, aby zaprowadził sprawiedliwość w tak pozbawionym jej świecie. Prośmy Go także, aby strzegł i zachowywał swój lud (Ps 140), a szczególnie bezbronne dzieci. Módlmy się, aby Pan całkowicie uzdrowił małego Joela oraz innych prześladowanych członków jego chrześcijańskiej społeczności. Prośmy Go również, aby dał im silną wiarę, wielką wytrwałość i niezwyciężone pragnienie kochania Go i służenia Mu pomimo tego doświadczenia.


Kliknij i zobacz źródło strony

 Orędzia NMP
 
26 styczeń 2018
 
25 grudzień 2017
 
25 listopad 2017
 
25 październik 2017
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 
25 maj 2017
 
25 kwiecień 2017
 
25 marzec 2017
 
25 luty 2017
 Dziennik
dzisiaj
 
Św. Charbel uzdrawia wyznawców wszystkich religii
 
Cierpienie jest zawsze próbą
 
Nadprzyrodzone sny ks. Jana Bosko
 
Nowy raj na ziemi - ks. Adam Skwarczyński
 
Ostatnia droga
 
Wizje św. Jana Bosko
 
Brian Melvin - Byłem w piekle
 
Aniele Boży, Stróżu Mój
 
Brak miłości i litości
 
Otchłań piekielna
 
Robaki i insekty
 
Skorumpowani seksualnie
 
Zdrady małżeńskie i odmienność seksualna
 
Zwróć sie ku Mnie, musisz zwrócić sie ku Mnie
 
Modlitwa do Krzyża Świętego
 
Modlitwa, która czyni nniewidzialnym dla szatana
 
Odkryła jak wyciągnąć tysiące dusz z Czyśćca
 Kalendarz
w przygotowaniu ...