Kamil Stoch odpowiedział na zarzuty ateistów

Wygenerowano: 21 luty, 20:21

Kamil Stoch został w sobotę w Pjongczangu mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich. To jego trzecie złoto igrzysk, po dwóch z Soczi sprzed czterech lat, co czyni go najbardziej utytułowanym polskim przedstawicielem zimowych dyscyplin. Mimo to skoczek z Zębu pozostaje skromnym i wierzącym chłopakiem. To swego rodzaju fenomen w świecie sportu. Teraz zachwycił internautów swoją wypowiedzią między innymi na temat swojej wiary w Boga.


„Znak krzyża to wynik mojej wiary, po prostu nie wstydzę się wiary w Pana Boga, nie wstydzę się wiary w Jezusa, tak zostałem wychowany, tak sam się ukształtowałem. To nie znaczy, że ja mogę siedzieć i Bóg ześle mi zwycięstwo, ja sam muszę iść na trening i wykonać pracę” – tłumaczył Stoch, po tym jak dziennikarz zapytał go co sądzi o ateistach, którzy zarzucają niektórym skoczkom, że ci robią znak krzyża kiedy siedzą na belce startowej.


Mimo, że Stoch jest jedną z najpopularniejszych osób w Polsce i jednym z najlepszych zawodników w historii skoków narciarskich, to cały czas pozostaje taką samą osobą jak przed osiągnięciem niebywałych sukcesów.


„Kiedy przyjeżdżam z zawodów staram się być dobrym człowiekiem. Dobrym mężem dla swojej żony, odpowiedzialnym i przede wszystkim chcę robić to co powinienem czyli zająć się domem, zająć się sprawami, które potrzebują mojej uwagi” – tłumaczył polski olimpijczyk.


„Nie chcę czuć się lepszy od kogoś innego, to że mam możliwość skakania na nartach i robienia tego na najwyższym poziomie, nie znaczy że jestem kimś więcej niż człowiekiem” – dodał.


Kliknij i zobacz źródło strony

 Orędzia NMP
 
25 kwiecień 2018
 
25 marzec 2018
 
25 luty 2018
 
25 styczeń 2018
 
25 grudzień 2017
 
25 listopad 2017
 
25 październik 2017
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 
25 maj 2017
 Dziennik
dzisiaj
 
Czuła i troskliwa Matka
 
Brońmy się przed pozorami miłości
 
Cierpienie jest zawsze próbą
 
Miłość nawraca serca
 
Jak wygląda niebo - Fulla Horak
 
Czytaj Biblię
 
Dziękuj Bogu za wszystko
 
Pamiętaj abyś dzień święty święcił
 
Sztuką jest dziękować, nie prosić
 
Kość giganta
 
Namacalne znaki czasów ostatecznych
 
Znaki końca 2018 - Przyjście Pana jest bliskie
 
3 modlitwy o uzdrowienie z depresji
 
Akt oddania swego życia Jezusowi
 
Co Szatan mówi o różańcu ?
 
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 
Modlitwa do Krzyża Świętego
 
Modlitwa o przemianę życia
 
Odkryła jak wyciągnąć tysiące dusz z Czyśćca
 Kalendarz
w przygotowaniu ...