GermanDeathCamps. Internauci odpowiadają ZDF

Wygenerowano: 20 styczeń 2017, 19:21

W grudniu niemiecka telewizja ZDF przegrała proces z więźniem Auschwitz za użycie sformułowania „polskie obozy śmierci”. Przeprosiny miały zostać opublikowane na głównej stronie internetowej ZDF i pozostawać widoczne przez 30 dni. Telewizja próbowała jednak obejść wyrok sądu, czym rozwścieczyła polskich internautów. W odpowiedzi, w sieci masowo zaczęto używać hashtagów #GermanDeathCamps #GermanNotNazi #GermanNotPolish.Proces za "polskie obozy zagłady"


Pod koniec grudnia ub. r. niemiecka ZDF przegrała proces za nazwanie hitlerowskich obozów koncentracyjnych w Majdanku i Oświęcimiu „polskimi obozami zagłady”. Sąd Apelacyjny w Krakowie nakazał jednocześnie przeproszenie Karola Tendery, ponieważ jednoznacznie wykazał, że przez takie stwierdzenie były więzień Auschwitz z ofiary staje się sprawcą.


ZDF próbowała jednak obejść wyrok polskiego sądu. Chociaż telewizja opublikowała przeprosiny na swojej stronie internetowej, to znalazły się one na samym dole w rubryce Doku/Wissen. Ponadto sam tytuł przeprosin również był enigmatyczny: „Przeprosiny Karola Tendery”. Dopiero gdy kliknie się na tytuł informacji, to wówczas wchodzi się w treść przeprosin. Warto dodać, że przeprosiny opublikowano w formie zdjęcia, a więc tak, aby nie były one dostępne w internetowych wyszukiwarkach.Akcja #GermanDeathCamps. "Znamy siłę internetów"


Takie "wykonanie" wyroku rozwścieczyło polskich internautów. Niezwykle popularny profil na Facebooku "Żelazna Logika" (blisko 139 tys. polubień) zainicjował akcję, w której internauci zaczęli masowo posługiwać się hashtagami: #GermanDeathCamps #GermanNotNazi #GermanNotPolish, a także wklejali okolicznościowe grafiki na facebookowy profil niemieckiej ZDF. Akcja szybko zaczęła zyskiwać na popularności, zaś hashtag #GermanDeathCamps miał największy zasięg na polskim Twitterze.


– Czy liczyliśmy na taki odzew? I tak i nie. Tak, bo znamy siłę internetów, i widzieliśmy wiele akcji internetowych na dużo mniej poważne tematy, które zyskiwały olbrzymią popularność, a ponadto wiemy, że mamy zaangażowanych czytelników. Nie, bo jednak nie spodziewaliśmy się, że sprawa trafi aż do Wiadomości, które zapowiedziały dziś materiał na ten temat. Celem akcji jak zwykle jest prawda. Jeden z internautów opisał sprawę publikacji przeprosin przez ZDF na swoim portalu, my to udostępniliśmy, a chwilę potem postanowiliśmy pójść za ciosem i przypomnieć ZDF, że obozy były niemieckie – tłumaczą DoRzeczy.pl inicjatorzy akcji.Reakcja ZDF. "Wprawiła nas w zdumienie"


Wydawać by się mogło, że to kolejna z akcji, która walczy o prawdę historyczną i przejdzie bez echa. ZDF postanowiła jednak zabrać głos ws. "aktywności" polskich internautów na Facebooku. Telewizja stwierdziła w komunikacie, że została "zalana" wspomnianymi hashtagami, chociaż wykonała wyrok polskiego sądu. „Spam rozprzestrzeniany wszędzie i zakazujący normalnej dyskusji na tej stronie zostanie usunięty, a te konta zostaną zablokowane zgodnie z naszą netykietą” – dodano.


Po tym komunikacie ZDF zaczął masowo blokować użytkowników, którzy używali wymienionych hashtagów, bądź wklejali specjalne grafiki.


– Reakcja ZDF nie tylko zaskoczyła, bo szczerze mówiąc spodziewaliśmy się raczej braku reakcji, co wprawiła nas w zdumienie. Wystarczyło zwyczajnie napisać "wiemy, że obozy były niemieckie, przeprosiny opublikowaliśmy zgodnie z wyrokiem Sądu", lub ewentualnie dla świętego spokoju podnieść przeprosiny na stronę główną. My bylibyśmy pewnie zadowoleni, a oni mieliby temat niejako z głowy. Jednak ich oświadczenie, że będą kasować wszystkie wpisy oraz nazwanie tego "spamem", to coś, czego nie spodziewalibyśmy się po, wydawałoby się, poważnych i przede wszystkim publicznych mediach. Jednakże paradoksalnie dzięki ich reakcji, akcja nabrał zupełnie nowego impetu. Teraz nasi znajomi z Francji, USA, Hiszpanii i wielu innych krajów oraz internauci piszą, że ludzie pytają ich o hashtag #GermanDeathCamps. Wypadałoby zatem podziękować ZDF, że pomogli nam w dotarciem do dużo większej liczby osób – dodają inicjatorzy całej akcji.


Na koniec warto dodać, że to nie pierwsza akcja, która przypomina tę oczywistą prawdę historyczną. W internecie jest już strona germandeathcamps.org, którą prowadzi fundacja tradycji miast i wsi. Wcześniej było też plakataowanie miasta. Poniżej przykładowe grafiki, za które blokuje użytkowników Facebooka ZDF.Zobacz także artykuł "Co wiemy po pierwszych dniach akcji #GermanDeathCamps? Pięć najważniejszych obserwacji"


Kliknij i zobacz źródło strony

 Orędzia NMP
 
25 maj 2018
 
25 kwiecień 2018
 
25 marzec 2018
 
25 luty 2018
 
25 styczeń 2018
 
25 grudzień 2017
 
25 listopad 2017
 
25 październik 2017
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 Dziennik
dzisiaj
 
Co mówią dusze czyśćcowe o Janie Pawle II ?
 
Patron Internetu i Programistów - Św. Izydor
 
Królowa
 
Królowa Nieba i Ziemi
 
Jezus moim ratownikiem
 
Bądź cierpliwy
 
Gram miłości
 
Jezu Ufam Tobie
 
Prawdziwy mężczyzna
 
Szacunek do drugiego człowieka
 
WTC zapada się
 
Modlitwa do Anioła Mądrości
 
3 modlitwy o uzdrowienie z depresji
 
Akt oddania swego życia Jezusowi
 
Danuta Holecka: Dzięki modlitwie dostaję wszystko!
 
Modlitwa o przemianę życia
 
Modlitwy do Ducha Świętego
 
Odkryła jak wyciągnąć tysiące dusz z Czyśćca
 
Potężna modlitwa o CUD przemiany życia
 
Telegram do św. Józefa
 Kalendarz
w przygotowaniu ...