Bezdomny nie chciał opuścić sklepu

Wygenerowano: 12 marzec 2017, 10:18

Dla wielu ludzi, bezdomność to najgorsza obawa. Ale dla innych, to codzienność. Pewnego wieczoru, funkcjonariusz policji dostał zawiadomienie ze sklepu. Nadchodził już czas zamknięcia a bezdomny nie chciał wyjść.Gdy policjant przybył na miejsce, widok ścisnął go za gardło. Od razu domyślił się, dlaczego bezdomny nie chce wyjść na zewnątrz. Policjant wyszedł więc poza zakres swoich obowiązków i zrobił coś naprawdę miłego dla tego człowieka.


Wszyscy mamy swoje codzienne zmagania. Autobus się spóźnia, obiad jest nieco rozgotowany, musimy wstawać codziennie o świcie… Ale gdy tylko spojrzymy na życie ludzi bezdomnych, nasze problemy wyglądają dość mikroskopijnie w porównaniu do ich zmagań.


Pewnego wieczoru w El Paso w Teksasie, policjant José Flores otrzymał telefon. Sklep miał już być zamykany, ale bezdomny nie chciał go opuścić.


Dyspozytor powiedział policjantowi, że bezdomny po prostu chciał być w ciepłym i suchym miejscu. Ale kiedy sklep miał być już za moment zamknięty, człowiek nie chciał wyjść.


Jose wsiadł do radiowozu i przyjechał do sklepu. Gdy dotarł, od razu zauważył, że bezdomnemu czegoś brakuje – nie miał na sobie butów. José poczuł ucisk w gardle i był załamany. Postanowił więc coś z tym zrobić.

Bez wahania, udał się na tyły sklepu i zaczął ściągać rzeczy z półek. Kupił bezdomnemu nowe buty, skarpety i rękawiczki.


Jednemu z klientów udało się zrobić zdjęcie tej pięknej chwili, bez ich wiedzy. Teraz ten obraz rozprzestrzenia się za pośrednictwem internetu w zaskakującym tempie, a ludzie chwalą akt dobroci policjanta, który wyszedł poza zakres swoich obowiązków.

Jego gest rozgrzał nasze serca i jesteśmy pewni, że bezdomnemu jest teraz o wiele cieplej. Nie tylko dlatego, że ma nowe buty, skarpetki i rękawiczki, ale także dlatego, że nieznajomy wyciągnął do niego rękę i dotknął jego serca ludzkim ciepłem i życzliwością.


Kliknij i zobacz źródło strony

 Orędzia NMP
 
25 maj 2018
 
25 kwiecień 2018
 
25 marzec 2018
 
25 luty 2018
 
25 styczeń 2018
 
25 grudzień 2017
 
25 listopad 2017
 
25 październik 2017
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 Dziennik
dzisiaj
 
Proroctwa 10-letniego Sławika
 
Natuzza Evolo - żona, matka, stygmatyczka
 
Królowa
 
Królowa Nieba i Ziemi
 
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 
Brońmy się przed pozorami miłości
 
Cierpienie jest zawsze próbą
 
Anioł pojawił się po wyborze papieża Franciszka
 
Cierpienie duszy
 
15 Obietnic za odmawianie Różańca Świętego
 
Co Szatan mówi o różańcu ?
 
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 
Modlitwy do Ducha Świętego
 
Nowenna Pompejańska
 
Potężna modlitwa o CUD przemiany życia
 
Zbiór modlitw i krucjat
wczoraj
 
Miłość nawraca serca
 
Kto we mnie wierzy, Jana 14,12-14
 
Kłamcy
 Kalendarz
w przygotowaniu ...