Muniek Staszczyk o nawróceniu w Medjugorie

Wygenerowano: 11 sierpień 2016, 13:23

Zawsze różaniec był dla mnie śmieszny. Te babcie, kółka różańcowe… Śmiałem się z tego, że można się oddawać Maryi. A dziś czuję to naturalnie. Jak z matką. Bo to też jest moja mama. Fajnie, że to zobaczyłem – mówi Muniek Staszczyk w rozmowie z o. Wojciechem Jędrzejewskim o swoim nawróceniu w sanktuarium w Medjugorie.


W opublikowanym w portalu Deon.pl programie stacji Boska TV znany muzyk rozmawia z z o. Wojciechen Jędrzejewskim. Muniek szeroko opowiada o swoim nawróceniu, które jak twierdzi, trwało stopniowo od kilkunastu lat. Muniek przyznaje, że to wiara pozwoliła mu odnaleźć w życiu spokój i zaakceptować siebie samego. Dodaje też, że kluczowa dla jego powrotu do religii jest postać Maryi.


Przy którejś spowiedzi padło hasło: "Może ty byś bracie do Medjugorie pojechał?". W sumie miałem urlop, to pojechałem. No i w Medjugorie zaczęła się ta sytuacja. Na mszy po włosku popłakaliśmy się z żoną, a włoskiego w ogóle nie znaliśmy. Tam poczułem działanie Matki Bożej - mówi Muniek Staszczyk.


Muzyk dużo mówi o swoim stosunku właśnie do modlitwy różańcowej: przyznaje, że w dziciństwie i młodosći kojarzył mu się on z czymś niepoważnym, z kółkami różańcowymi i modlącymi się dewotkami. – Ale teraz absolutnie rozumiem ten trans i siłę tej modlitwy – mówi. – Śmiałem się, że można się oddawać Maryi. A dziś czuję to naturalnie, jak z matką. To też jest moja mama. Do mamy się zwracasz. Fajnie, że to zobaczyłem – tłumaczy.Kliknij i zobacz źródło strony

 Orędzia NMP
 
25 maj 2018
 
25 kwiecień 2018
 
25 marzec 2018
 
25 luty 2018
 
25 styczeń 2018
 
25 grudzień 2017
 
25 listopad 2017
 
25 październik 2017
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 Dziennik
dzisiaj
 
Dziura w ziemi #23
 
Dziura w ziemi #33
 
Królowa Nieba i Ziemi
 
Matka czystego serca
 
Husaria - nasza duma
 
Wielka Rzeczpospolita
 
Bierzmowanie pozostanie sakramentem pożegnania?
 
Zagłada ludzkości 2030
 
Bóg Cię Kocha
 
Prawdziwi przyjaciele
 
Cuda świętej Rity
 
Jezuici cudem przeżyli wybuch bomby atomowej
 
Szkocja "ręka Boga"
 
15 Obietnic za odmawianie Różańca Świętego
 
Akt oddania swego życia Jezusowi
 
Modlitwa o przemianę życia
 
Modlitwa, która czyni nniewidzialnym dla szatana
 
Módl się ile możesz za konających
 
Potężna modlitwa o CUD przemiany życia
 Kalendarz
w przygotowaniu ...