Szatańskie miłosierdzie - ks. Roman Kneblewski

Wygenerowano: 16 grudzień 2016, 19:18

W kazaniu pt. "Szatańskie miłosierdzie" ks. Kneblewski nie pozostawił wątpliwości, co myśli o związkach na "kocią łapę" i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Według duchownego, w oba zjawiska aktywnie zaangażowane są ciemne moce.


Ksiądz Roman Kneblewski, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy ostro skrytykował pary żyjące bez ślubu, oraz osoby wspierające Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W obu przypadkach, zdaniem duchownego, najwięcej korzyści otrzymuje szatan.


– Nieraz się słyszy, że są małżeństwa, które ślubowały w kościele, a (...) kłócą się, a są związki pozasakramentalne, w których żyje się im wspaniale i wszystko im się układa. Dlaczego? – pyta ksiądz i od razu udziela odpowiedzi.


Według ks. Kneblewskiego "diabeł już ich ma na pasku i oni kroczą drogą prosto do piekła". Z tego powodu szatan już im nie przeszkadza, zamiast tego tworzy im "najbardziej komfortowe warunki do grzechu, żeby się nie rozmyślili i nie przestali grzeszyć". Ksiądz odniósł się także do WOŚP.


– Diabeł urządza wielkie akcje pod hasłem miłości bliźniego. Najpierw jest wielka akcja dobroczynna, a potem róbta, co chceta, narkotyzujtą się, taplajta się w błocie, cudzołóżta, a najlepiej się jeszcze pozabijajta. Na to nie wolno dać się nabierać – przekonuje w nagraniu.


Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy udziela się m.in na portalu PolskaNiepodległa.pl oraz na YouTube. Bronił m. in. kontrowersyjnego ks. Jacka Międlara, związanego z ONR.


Ks. Roman Kneblewski był też ważnym głosem w debacie filmie "Ida". Twórców historii proponował nagrodzić "batogami, pędząc z Polski dziadostwo w smole i w pierzu". Duchowny chwalił się w jednej z homilii swoją wizytą na Węgrzech i dziękował Bogu, że "nasi bracia Węgrzy dzielnie odparli atak najeźdźców" - w ten sposób opisał marsz uchodźców.


Kliknij i zobacz źródło strony

 Orędzia NMP
 
26 styczeń 2018
 
25 grudzień 2017
 
25 listopad 2017
 
25 październik 2017
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 
25 maj 2017
 
25 kwiecień 2017
 
25 marzec 2017
 
25 luty 2017
 Dziennik
dzisiaj
 
Pomoc św. Moniki w sprawach trudnych dzieci
 
Czy wyrzekasz się Jezusa ?
 
Kamil Stoch odpowiedział na zarzuty ateistów
 
Bóg Cię Kocha
 
Chodź za mną
 
Dla jego bolesnej męki ...
 
Jeuz oddał za Nas swoje życie
 
Jezu dodaj mi sił do walki
 
Jezus przychodzi do każdego z nas
 
Jezus przytula każdego, kto go potrzebuje
 
Kocham Cię
 
Korona cierniowa
 
Oczy Chrystusa
 
Katarzyna Emmerich - Wizja nieba i piekła
 
Amaro o chorobie nowotworowej i nawróceniu
 
Wielki znak na niebie 2017
 
Danuta Holecka: Dzięki modlitwie dostaję wszystko!
 
Modlitwa do Krzyża Świętego
 
Odkryła jak wyciągnąć tysiące dusz z Czyśćca
 
Potężna modlitwa o CUD przemiany życia
 Kalendarz
w przygotowaniu ...