Dubaj: Afera z największym krzyżem

Wygenerowano: 14 grudzień 2016, 19:51

Burdż al-Arab (Burj Al Arab, Wieża Arabów) to jeden z najbardziej znanych hoteli na świecie, zlokalizowany w Dubaju, największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


Hotel Burj Al Arab to symbol nowoczesnego Dubaju. To jeden z najbardziej ekskluzywnych hoteli na świecie. Hotel w Dubaju kształtem przypomina ogromny żagiel. Budynek liczy 321 metrów. Obiekt położony jest na sztucznej wyspie, oddalonej od brzegu o 280 metrów, wybudowanej specjalnie pod budowę hotelu. W Burj Al Arab znajduje się ponad 200 najwyższej klasy apartamentów – najmniejszy zajmuje 170 mkw., a największy 780 mkw. W budynku mieszczą się również restauracje, baseny, pomieszczenia odnowy bilogicznej, solaria, sauny, jacuzzi, biblioteka, muzeum, a także lądowisko dla śmigłowców oraz kilkupiętrowe akwarium z żywą rafą koralową. Hotel w Dubaju to połączenie luksusu, bogactwa i mnogości oferowanych usług – z tego względu Burj Al Arab przyjęło się określać mianem 7-gwiazdkowego hotelu.


Z hotelem tym związana jest afera, która o mało nie zadecydowała o jego losie. Ostał się tylko dlatego, że ponad 30 proc. wpływów Dubaju jest z turystyki. Najpierw pytanie: czy ktoś widział zdjęcie tego hotelu od strony morza? W folderach i filmach reklamowych i promocyjnych tego widoku nie znajdziecie, ponieważ od strony morza widać… krzyż chrześcijański.Jeszcze bardziej interesującą informacją jest to, że w latach 2001-2004 roku tablice rejestracyjne samochodów z Dubaju zawierały symbol tego budynku, oprócz standardowej kombinacji cyfr oraz liter, w 2004 roku symbol nagle zniknął.

A już pozornie zupełnie niezrozumiałe jest wprowadzenie przez rządy Arabii Saudyjskiej oraz Omanu całkowitego zakazu wjazdu na terytorium tego kraju dla samochodów zarejestrowanych w Dubaju przed 2004 rokiem. Granica Omanu oddalona jest od Dubaju o około 90 km, natomiast Arabii Saudyjskiej już 500. Skąd więc biorą się opisane powyżej zakazy?


Afera wybuchła, gdy pewien islamski duchowny wyższego szczebla płynął statkiem i ujrzał ten gorszący widok. Wybuchł skandal, w wyniku którego zażądano zburzenia budynku lub takie jego przebudowanie (chodzi o słynny taras pod szczytem), by krzyż zniknął. Z powodów ekonomicznych i by uniknąć światowego skandalu wybrano kompromis: cicho-sza i żadnych zdjęć od strony morza. Przy tak skrupulatnej kontroli informacji, to się udaje.Architekt Tom Wright przemycił w bryle budynku wzór krzyża – co oznacza, że jeden z najbardziej znanych i efektownych symboli Dubaju jest jednocześnie krzyżem. Co więcej, największym na świecie krzyżem. I do tego stoi on na terenach islamskich.


Kliknij i zobacz źródło strony

 Orędzia NMP
 
25 maj 2018
 
25 kwiecień 2018
 
25 marzec 2018
 
25 luty 2018
 
25 styczeń 2018
 
25 grudzień 2017
 
25 listopad 2017
 
25 październik 2017
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 Dziennik
dzisiaj
 
Co mówią dusze czyśćcowe o Janie Pawle II ?
 
Patron Internetu i Programistów - Św. Izydor
 
Królowa
 
Królowa Nieba i Ziemi
 
Jezus moim ratownikiem
 
Bądź cierpliwy
 
Gram miłości
 
Jezu Ufam Tobie
 
Prawdziwy mężczyzna
 
Szacunek do drugiego człowieka
 
WTC zapada się
 
Modlitwa do Anioła Mądrości
 
3 modlitwy o uzdrowienie z depresji
 
Akt oddania swego życia Jezusowi
 
Danuta Holecka: Dzięki modlitwie dostaję wszystko!
 
Modlitwa o przemianę życia
 
Modlitwy do Ducha Świętego
 
Odkryła jak wyciągnąć tysiące dusz z Czyśćca
 
Potężna modlitwa o CUD przemiany życia
 
Telegram do św. Józefa
 Kalendarz
w przygotowaniu ...