Dubaj: Afera z największym krzyżem

Wygenerowano: 14 grudzień 2016, 19:51

Burdż al-Arab (Burj Al Arab, Wieża Arabów) to jeden z najbardziej znanych hoteli na świecie, zlokalizowany w Dubaju, największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


Hotel Burj Al Arab to symbol nowoczesnego Dubaju. To jeden z najbardziej ekskluzywnych hoteli na świecie. Hotel w Dubaju kształtem przypomina ogromny żagiel. Budynek liczy 321 metrów. Obiekt położony jest na sztucznej wyspie, oddalonej od brzegu o 280 metrów, wybudowanej specjalnie pod budowę hotelu. W Burj Al Arab znajduje się ponad 200 najwyższej klasy apartamentów – najmniejszy zajmuje 170 mkw., a największy 780 mkw. W budynku mieszczą się również restauracje, baseny, pomieszczenia odnowy bilogicznej, solaria, sauny, jacuzzi, biblioteka, muzeum, a także lądowisko dla śmigłowców oraz kilkupiętrowe akwarium z żywą rafą koralową. Hotel w Dubaju to połączenie luksusu, bogactwa i mnogości oferowanych usług – z tego względu Burj Al Arab przyjęło się określać mianem 7-gwiazdkowego hotelu.


Z hotelem tym związana jest afera, która o mało nie zadecydowała o jego losie. Ostał się tylko dlatego, że ponad 30 proc. wpływów Dubaju jest z turystyki. Najpierw pytanie: czy ktoś widział zdjęcie tego hotelu od strony morza? W folderach i filmach reklamowych i promocyjnych tego widoku nie znajdziecie, ponieważ od strony morza widać… krzyż chrześcijański.Jeszcze bardziej interesującą informacją jest to, że w latach 2001-2004 roku tablice rejestracyjne samochodów z Dubaju zawierały symbol tego budynku, oprócz standardowej kombinacji cyfr oraz liter, w 2004 roku symbol nagle zniknął.

A już pozornie zupełnie niezrozumiałe jest wprowadzenie przez rządy Arabii Saudyjskiej oraz Omanu całkowitego zakazu wjazdu na terytorium tego kraju dla samochodów zarejestrowanych w Dubaju przed 2004 rokiem. Granica Omanu oddalona jest od Dubaju o około 90 km, natomiast Arabii Saudyjskiej już 500. Skąd więc biorą się opisane powyżej zakazy?


Afera wybuchła, gdy pewien islamski duchowny wyższego szczebla płynął statkiem i ujrzał ten gorszący widok. Wybuchł skandal, w wyniku którego zażądano zburzenia budynku lub takie jego przebudowanie (chodzi o słynny taras pod szczytem), by krzyż zniknął. Z powodów ekonomicznych i by uniknąć światowego skandalu wybrano kompromis: cicho-sza i żadnych zdjęć od strony morza. Przy tak skrupulatnej kontroli informacji, to się udaje.Architekt Tom Wright przemycił w bryle budynku wzór krzyża – co oznacza, że jeden z najbardziej znanych i efektownych symboli Dubaju jest jednocześnie krzyżem. Co więcej, największym na świecie krzyżem. I do tego stoi on na terenach islamskich.


Kliknij i zobacz źródło strony

 Orędzia NMP
 
25 luty 2018
 
25 styczeń 2018
 
25 grudzień 2017
 
25 listopad 2017
 
25 październik 2017
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 
25 maj 2017
 
25 kwiecień 2017
 
25 marzec 2017
 Dziennik
dzisiaj
 
Córka lesbijek ujawnia brutalną prawdę
 
Brońmy się przed pozorami miłości
 
Miłość nawraca serca
 
Pomódl się do świętego papieża!
 
Serce wielkoduszne
 
Życie ludzkie jest święte
 
Aline Baxley trafiła do piekła
 
Amaro o chorobie nowotworowej i nawróceniu
 
Anna Golędzinowska - Ocalona z piekła
 
Brian Melvin - Byłem w piekle
 
Nawałnica oszczędziła święte figurki
 
Święty Michał Archanioł - Któż jak Bóg
 
Otchłań piekielna
 
Ręka Boga
 
Zwróć sie ku Mnie, musisz zwrócić sie ku Mnie
 
15 Obietnic za odmawianie Różańca Świętego
 
Potężna modlitwa o CUD przemiany życia
 
Dobroć Boża
 
Wizja nieba i piekła
 Kalendarz
w przygotowaniu ...