Manipulacje i kłamstwa XXI wieku

Wygenerowano: 19 czerwiec 2017, 10:23

Nasze pochodzenie, to skąd wzięliśmy się na tej planecie to tajemnica, którą chce wyjaśnić wiele, osób, instytucji i organizacji państwowych czy też prywatnych. Zastanawiamy się nad naszym życiem, nad tym, jaki jest nasz życiowy cel, i co tutaj właściwie robimy, czy też robić będziemy. Mijają kolejne lata, dni i noce, które nie powrócą, a my zaczynamy coraz lepiej rozumieć i dostrzegać, że byliśmy okłamywani. Wiedza, jaką nas obarczono w dużej części opierała się na kłamstwie i wytworze ludzkich umysłów. Obecnie możemy śmiało wysunąć hipotezę, że nie ma na świecie takiej instytucji, która by nie dopuściła się kłamstwa, i nie chodzi tutaj o drobne półprawdy, lecz o monstrualne wypaczenia i zakłamanie. Kościół nie jest instytucja nietykalną, dziewiczą i cudowną, podobnie rządy Państw, organizacje takiej jak ONZ czy UE, to wszystko opiera się na religii, błędnej religii. Ci ludzie wiedzą, że kto włada sumieniem człowieka ten może kontrolować społeczeństwo. Ci ludzie znają doskonale sens słowa manipulacja. Wiedzą, co to jest manipulacja i jak wprowadzić ją w życie.


Instytucje religijne współczesnego świata trwają za sprawą tych samych osób, które dają nam rządy a później w nich zasiadają, dają nam edukację, często wypaczoną a nawet chorą. Ci sami ludzie mają w rękach światowe kartele bankowe, instytucje ekonomiczne i finansowe, można napisać, że trzymają swoją łapę na każdym banknocie, który zostaje wpuszczony do obiegu. Zatem dlaczego tak jest, dlaczego świat leży u stóp garstki wybranych elit? Dzieje się tak, dlatego ponieważ ich nie obchodzi nasz los, oni nie interesują się mną czy Tobą, nie obchodzi ich nasza rodzina i nasza przyszłość. Jedyne, na co zwracają uwagę to na kontrolę i poszerzanie horyzontów panowania oraz współczesnego zniewolenia. Najlepszy sposobem osiągnięcia tego celu, jest sprawowanie kontroli nad edukacją, religią i całym systemem bankowym. Jeżeli ma się władzę w tych obszarach wówczas można rewidować obieg informacji, wytwarzać nowe pojęcia, kreować rzeczywistość a przede wszystkim manipulować prawdą i kłamstwem.


Obecnie jesteśmy odcięci od prawdy na wielu płaszczyznach życia. Sugeruje nam się, w co mamy wierzyć, jak myśleć i dokąd podążać. Dlatego też, tak ważne jest poszukiwanie odpowiedzi na własną rękę, nie czekajmy na to, co oni nam podadzą na swojej tacy manipulacji. Lecz poszukujmy światła, które zawsze rozjaśnia mrok. Pamiętajmy jednak, że do póki nie będziemy przygotowani do spojrzenia na całą prawdę, dokądkolwiek miałaby nas ona nie zaprowadzić, dotąd kłamstwa nadal będą mieć nad nami kontrolę. Istnieje pewna stała zależność, im więcej zbieramy informacji z różnych źródeł, tym szybciej zaczynamy dostrzegać prawdziwość informacji i to, w jaki sposób okłamywano nas przez lata a czasem i przez całe dotychczasowe życie. Tylko prawda może sprawić, że będziemy wolni, jak już kiedyś napisano, prawda ma moc wyzwolenia z mroku i ciągłej degradacji.


Teraz zastanówmy się nad tym czy aby nie jesteśmy mistrzami świata. Dlaczego? Przez lata wmawiano nam różnego rodzaju obietnice, czy też nadęte stwierdzenia o lepszej i bezpieczniejszej przyszłości. Proces ten trwa w zasadzie od dziesięcioleci a nawet od wieków. Zatem współczesne społeczeństwa są do granic możliwości nafaszerowane pozorowanymi stwierdzeniami i pustymi obietnicami a mimo to nigdy nie ma ich za wiele, nigdy nie ma końca wysuwania nowych obietnic i nowych utopijnych wizji przyszłości. Zatem czy są one rzeczywiście tak doskonale skonstruowane, że nie można dostrzec tutaj wyraźnego fortelu i chęci przejęcia kontroli nad naszym życiem?


Nasz los jest w naszych rękach, nasze życie to tylko i wyłącznie nasz dar, i nasz skarb. Nie oddawajmy go w ręce innych, a przynajmniej nie oddawajmy go w ręce obcych państw, organizacji czy upadłych idei, które nic dobrego nie oferują. Zawsze poszukujmy prawdy, nowej wiedzy, starajmy się dostrzegać pewne powiązania, jakie zachodzą wszędzie dookoła nas, a wówczas będzie nam znacznie łatwiej kontrolować nasz los. Nie będziemy zdani na łaskę kłamliwej manipulacji. Nasze życie jest zbyt cenne, byśmy powierzyli je komuś, kto nie ceni naszej egzystencji. A kłamstwa świadczą o tym, że intencje tych u góry są negatywne i destrukcyjne.
‘‘Musi im być ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.’’

G. Massey


Kliknij i zobacz źródło strony

 Orędzia NMP
 
25 maj 2018
 
25 kwiecień 2018
 
25 marzec 2018
 
25 luty 2018
 
25 styczeń 2018
 
25 grudzień 2017
 
25 listopad 2017
 
25 październik 2017
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 Dziennik
dzisiaj
 
Poznaj 5 rzeczy, których żałują umierający ludzie…
 
Brońmy się przed pozorami miłości
 
Miłości bez krzyża nie znajdziecie
 
Miłość nawraca serca
 
Musicie być silni miłością
 
Wstań i idź wyprostowany
 
Anna Golędzinowska - Ocalona z piekła
 
Lech Dokowicz - Szatan złożył mu propozycję
 
15 Obietnic za odmawianie Różańca Świętego
 
3 modlitwy o uzdrowienie z depresji
 
Danuta Holecka: Dzięki modlitwie dostaję wszystko!
 
Modlitwa o przemianę życia
 
Módl się ile możesz za konających
 
Odkryła jak wyciągnąć tysiące dusz z Czyśćca
 
Potężna modlitwa o CUD przemiany życia
 
Bądźmy naśladowcami Jezusa Chrystusa
 
Dobroć Boża
 
Idź za Jezusem
 
Modlitwa to najlepsza broń
 
Módl się i ufaj
 Kalendarz
w przygotowaniu ...