Nawałnica oszczędziła święte figurki

Wygenerowano: 27 sierpień 2017, 18:58

W ostatnich dniach przez Polskę przeszły silne nawałnice, nawet potężne drzewa łamały się niczym zapałki. Wielu ludzi straciło dach nad głową, niektórzy również życie. Walące się drzewa demolowały napotkane wokół samochody i budynki, wiatr porywał to, co napotkał na swojej drodze. W wielu miejscach dzieła dopełnił spadający z nieba grad. Świadkom nawałnic przedstawiały się sceny niemal apokaliptyczne.


Jednak mimo, iż szalejąca natura potrafiła wyrywać drzewa z korzeniami i zrywać ważące kilka ton dachy, nie zniszczyła Krzyży ani figur przedstawiających Świętych i Matkę Bożą w kaszubskim Orliku gdzie mieszkają siostry Franciszkanki. Posłanka Joanna Szczypińska dowodzi, że takie ocalenia miejsc kultu miały miejsce także na innych terenach dotkniętych nawałnicami.


Siostry Franciszkanki na swojej stronie na facebooku opublikowały liczne zdjęcia dokumentujące, jak nawałnica zniszczyła ogromną powierzchnię lasu, zdemolowała przyklasztorny park, jak również cmentarz. Naruszone zostały nawet ogrodzenia klasztorne, a jednak przewracające się drzewa nie uszkodziły żadnego Krzyża i żadnej figury Matki Bożej i Świętych. W przyklasztornym parku znajduje się również plenerowa Droga Krzyżowa, również tam, ani jedna stacja nie została uszkodzona. Całe są również nagrobne Krzyże oraz drzewa na których wisiały kapliczki.


Oglądając opublikowane przez siostry zdjęcia nie można nazwać tego przypadkiem. Jest to wymowny znak Opatrzności Bożej. A jednak, jeżeli człowiek nie chce uwierzyć, to nie uwierzy. Wielu internautów skręca się ze śmiechu na myśl o głupich katolikach, którzy nazywają ocalenie figur i Krzyży znakiem od Boga i propagandą. Ich zdaniem nienaruszone figury zupełnie o niczym nie świadczą. Wyśmiewana jest również posłanka Szczypińska, która swoim wpisem zamanifestowała swoją wiarę.


Mamy sierpień, miesiąc Maryi, w tym roku obchodzimy 100-lecie objawień w Fatimie oraz 300-lecie koronacji cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, ile jeszcze sytuacji nazwiemy przypadkiem zanim uderzymy się w piersi i szczerze nawrócimy do Boga? Jakich znaków potrzebujemy zanim zwrócimy się do naszej Matki, która od wieków roztacza nad Polską swój płaszcz? Przesłanie jakie niesie nam obraz nienaruszonych Krzyży wśród połamanych i powalonych drzew jest jasne, tylko w Bogu nadzieja i Zbawienie.


Kliknij i zobacz źródło strony

 Orędzia NMP
 
25 maj 2018
 
25 kwiecień 2018
 
25 marzec 2018
 
25 luty 2018
 
25 styczeń 2018
 
25 grudzień 2017
 
25 listopad 2017
 
25 październik 2017
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 Dziennik
dzisiaj
 
Dziura w ziemi #23
 
Dziura w ziemi #33
 
Królowa Nieba i Ziemi
 
Matka czystego serca
 
Husaria - nasza duma
 
Wielka Rzeczpospolita
 
Bierzmowanie pozostanie sakramentem pożegnania?
 
Zagłada ludzkości 2030
 
Bóg Cię Kocha
 
Prawdziwi przyjaciele
 
Cuda świętej Rity
 
Jezuici cudem przeżyli wybuch bomby atomowej
 
Szkocja "ręka Boga"
 
15 Obietnic za odmawianie Różańca Świętego
 
Akt oddania swego życia Jezusowi
 
Modlitwa o przemianę życia
 
Modlitwa, która czyni nniewidzialnym dla szatana
 
Módl się ile możesz za konających
 
Potężna modlitwa o CUD przemiany życia
 Kalendarz
w przygotowaniu ...