Wygenerowano: 29 październik 2016, 17:32

Doskonała animacja jak powstaje zapłodnienie- jak powstaje nowe życie- świetny film.Nowe życie zapoczątkowuje połączenie się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej, czyli komórki jajowej i plemnika. Zarówno żeńskie, jak i męskie komórki rozrodcze muszą przejść długi proces rozwoju, aby osiągnąć w pełni dojrzałą postać.


Podczas stosunku zostaje uwolnionych z penisa ponad 500 milionów plemników! Mają one jeden cel – przedostanie się do komórki jajowej i zapłodnienie jej. Wydzielają one enzym, który rozpuszcza powłokę komórki jajowej, żeby ułatwić dotarcie do jej wnętrza. Kiedy jeden z plemników znajdzie się w środku, żaden inny nie może się już tam przedostać.


Zapłodniona komórka jajowa zwana zygotą, ma 46 chromosomów: 23 z plemnika i 23 z komórki jajowej!


- Półtora dnia po zapłodnieniu komórka jajowa dzieli się na dwie połączone komórki i jest to pierwszy z wielu podziałów, które tworzą biliony komórek w ciele niemowlaka.


- Dwa dni po zapłodnieniu trwa droga w dół macicy. Następuje drugi podział, po którym są już cztery komórki. Od tej chwili będą się one dzielić dwa razy dziennie!


- Trzy dni po zapłodnieniu, na skutek podziałów powstają 64 oddzielne komórki. Taką ich grupę nazywamy morelą. Nie jest większa od kropki na końcu tego zdania. Przesuwa się ona jajowodem i przez następne 24 godziny nie uda się jej jeszcze dotrzeć do macicy.


- Tydzień po zapłodnieniu w środku grupy komórek pojawia się wgłębienie, które nazywa się blastocystą. Przez dwa, trzy dni unosi się ona w macicy i następnie osadza na ściance. Kiedy blastocysta zagnieździ się już na dobre, zapłodnienie, czyli poczęcie, jest ZAKOŃCZONE!


- Macica ma około 10cm długości i 8cm szerokości – w czasie ciąży powiększa ona swoją pojemność i masę mięśniową do około 38 cm długości i 25 cm szerokości.Kliknij i zobacz źródło strony

 Orędzia NMP
 
26 styczeń 2018
 
25 grudzień 2017
 
25 listopad 2017
 
25 październik 2017
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 
25 maj 2017
 
25 kwiecień 2017
 
25 marzec 2017
 
25 luty 2017
 Dziennik
dzisiaj
 
Jezu, oddaję Ci wszystkie moje troski
 
Jezus czuwa
 
Królestwo Niebieski
 
Wstań i idź wyprostowany
 
Życie ludzkie jest święte
 
Apokalipsa św. Jana 2,10
 
Aline Baxley trafiła do piekła
 
Brian Melvin - Byłem w piekle
 
Carl Knighton - Piekło istnieje, naprawdę!
 
Człowiek, który ujrzał Mękę Pańską!
 
Howard Pittman - jego duch został zabrany do Nieba
 
John Ramirez uciekł diabłu z kotła
 
Lech Dokowicz - Szatan złożył mu propozycję
 
List zza grobu - wyznanie potępionej duszy
 
Świadectwo Tony Davisa
 
Najwyższy żyjący mężczyzna
 
Olbrzymia czaszka 4
 
Przeciw bluźnierczym myślom i koszmarom
 
Ojciec Pio
 Kalendarz
w przygotowaniu ...