Wygenerowano: 29 październik 2016, 17:32

Doskonała animacja jak powstaje zapłodnienie- jak powstaje nowe życie- świetny film.Nowe życie zapoczątkowuje połączenie się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej, czyli komórki jajowej i plemnika. Zarówno żeńskie, jak i męskie komórki rozrodcze muszą przejść długi proces rozwoju, aby osiągnąć w pełni dojrzałą postać.


Podczas stosunku zostaje uwolnionych z penisa ponad 500 milionów plemników! Mają one jeden cel – przedostanie się do komórki jajowej i zapłodnienie jej. Wydzielają one enzym, który rozpuszcza powłokę komórki jajowej, żeby ułatwić dotarcie do jej wnętrza. Kiedy jeden z plemników znajdzie się w środku, żaden inny nie może się już tam przedostać.


Zapłodniona komórka jajowa zwana zygotą, ma 46 chromosomów: 23 z plemnika i 23 z komórki jajowej!


- Półtora dnia po zapłodnieniu komórka jajowa dzieli się na dwie połączone komórki i jest to pierwszy z wielu podziałów, które tworzą biliony komórek w ciele niemowlaka.


- Dwa dni po zapłodnieniu trwa droga w dół macicy. Następuje drugi podział, po którym są już cztery komórki. Od tej chwili będą się one dzielić dwa razy dziennie!


- Trzy dni po zapłodnieniu, na skutek podziałów powstają 64 oddzielne komórki. Taką ich grupę nazywamy morelą. Nie jest większa od kropki na końcu tego zdania. Przesuwa się ona jajowodem i przez następne 24 godziny nie uda się jej jeszcze dotrzeć do macicy.


- Tydzień po zapłodnieniu w środku grupy komórek pojawia się wgłębienie, które nazywa się blastocystą. Przez dwa, trzy dni unosi się ona w macicy i następnie osadza na ściance. Kiedy blastocysta zagnieździ się już na dobre, zapłodnienie, czyli poczęcie, jest ZAKOŃCZONE!


- Macica ma około 10cm długości i 8cm szerokości – w czasie ciąży powiększa ona swoją pojemność i masę mięśniową do około 38 cm długości i 25 cm szerokości.Kliknij i zobacz źródło strony

 Orędzia NMP
 
25 kwiecień 2018
 
25 marzec 2018
 
25 luty 2018
 
25 styczeń 2018
 
25 grudzień 2017
 
25 listopad 2017
 
25 październik 2017
 
25 wrzesień 2017
 
25 sierpień 2017
 
25 lipiec 2017
 
25 czerwiec 2017
 
25 maj 2017
 Dziennik
dzisiaj
 
Czasy ostateczne - odpowiedź w Biblii
 
Jak szatan przenikł do Chrześcijanstwa
 
Ludzie Giganci - Nefilim
 
Prawda o wypadku PM Szydło
 
Siedem prawd o szatanie
 
Wstrząsające orędzie Jezusa Chrystusa do kapłanów
 
Wigilijny rekord ciepła w Arktyce
 
TAK MÓWI DEMON PODCZAS EGZORCYZMÓW!
 
Święty Michał Archanioł pogromca szatana
 
3 modlitwy o uzdrowienie z depresji
 
Akt oddania swego życia Jezusowi
 
Módl się ile możesz za konających
 
Jezus moim Panem
 
Królowa Nieba i Ziemi
wczoraj
 
Odmawiajcie Różaniec
 
Różaniec Święty
 
Oczy Chrystusa
 
Plan prowokacji
 
WTC zapada się
 
Para gigantów
 Kalendarz
w przygotowaniu ...